De meeste paarden met West Nijl krijgen geen ziekteverschijnselen. De paarden die wel tekenen geven, krijgen symptomen die lijken op andere neurologische aandoeningen (zoals atactisce verschijnselen), anderen krijgen in een eerder stadium mildere verschijnselen, zoals gevoeligheid voor geluid, spiertrekkingen op het hoofd en in de nek. Soms lijkt het paard ook koliek te hebben. Norman legt uit dat een bloedtest uitkomst biedt. Daarna kunnen eigenaren een behandelplan met de dierenarts opstellen. De meestgebruikte behandeling is ondersteuning in het staan, daarnaast worden medicijnen als flunixin, steroïdes en dimethyl sulfoxide gebruikt. Volgens Norman moet voorkomen worden dat dat paarden de ziekte krijgen. Inenting is daarvoor de beste methode. Inenting voorkomt de ziekte niet voor honderd procent, maar kan wel voorkomen dat de symptomen erger worden. Ingeënte paarden worden minder ziek en hebben minder behandeling nodig. De inenting is een jaar lang werkzaam, in gebieden met veel vliegen waar het West Nijl virus op de loer ligt, enten dierenartsen soms twee keer per jaar in.
Bron: Horses.nl/The Horse
Even zoeken op internet bracht me bij de site van het NVWA. Waar ik mij over verbaas is het feit dat er geen vaccin is voor mensen, maar wel voor paarden. Er bestaat ook geen specifieke behandeling, behalve “het lichaam ondersteunen tot de infectie op natuurlijke wijze verdwijnt”. Daarna is men zijn hele leven immuun. Ik neem aan dat dat voor paarden ook geldt en vraag mij dus af hoe noodzakelijk vaccineren is. Zoals ik het begrijp wordt de motivatie om paarden in te enten meer ingegeven om verspreiding van de ziekte te voorkomen, dan omdat de ziekte levensbedreigend zou zijn. Maar dan zouden mensen toch ook ingeënt moeten worden.
Ik ben wat sceptisch over alles maar direct overal voor inenten. Er zitten genoeg rare stoffen in een vaccin om daar goed over na te denken. Er is ook niets mis met natuurlijke weerstand (de hele erge, levensbedreigende ziektes daargelaten).
http://www.vwa.nl/onderwerpen/gevaren/dossier/west-nijl-virus/preventieve-maatregelen
Helemaal mee eens Marian!!!