OS blog: Het is begonnen

Vandaag stond in het teken van de veterinaire keuring. Parzival was in goede doen en stond er goed voor. Wij en ook de rest van het Nederlandse team kwamen in één keer door de check. Eigenlijk stelt zo’n keuring niet zo heel veel voor, je draaft een keer heen en weer en dat is het. Maar alle passen moeten wel goed zijn. Voordat we aan de beurt waren heb ik wel een paar keer met hem heen en weer gedraafd om hem voor te bereiden.

Ik weet hoe het voelt als je in de holdingbox terecht komt. Dat gebeurde afgelopen jaar in Den Bosch tijdens de Wereldbekerfinale. Dat was zeker niet grappig, helemaal omdat we de volgende dag pas nog een keer naar de keuring mochten. Nu heb ik in het voortraject wat meer geoefend. Parzival had tijdens de veterinaire keuring namelijk nog wel eens wat hengstenneigingen en beet dan opzij. Gevolg was dat de passen dan wat minder regelmatig waren. Nu heeft hij dat gelukkig niet meer waardoor het een stuk beter gaat.

Qua training heb ik vandaag een lichte training gedaan. Een lichte training houdt niet in dat hij niet hoeft te werken, maar ik richt me dan vooral op de basis. Meestal train in twee dagen wat zwaarder en dan een dag licht. Doordat ik altijd met hartslagmeter rijd kan ik de trainingsintensiteit goed in de gaten houden. We sturen alle data van de hartslagmeter iedere dag door naar Carolien Munster, zij kijkt mee en adviseert.

Uit de hartslagmetingen blijkt dat je gevoel niet altijd overeenkomt met de werkelijkheid. Zo kan het wel eens voorkomen dat je denkt dat je zwaar hebt gewerkt met je paard, maar dat dat erg meevalt. Andersom kan het ook. Dat je denkt dat je een lichte training hebt gedaan, maar blijkt dat het toch wat zwaarder was. Ik let er goed op hoe hoog de hartslag is en voor hoe lang. Intervaltraining is belangrijk. Het komt wel voor dat ik anderhalf uur aan het rijden ben, maar als je een goede balans hebt in de inspannen en ontspanning kan dat prima. Je moet je training goed opbouwen, dat is belangrijk.

Morgen mogen we aan het einde van de middag in de hoofdring trainen. We krijgen dan een half uur en ik probeer dan de wedstrijd een beetje na te bootsen en wat oefeningen door te nemen. Maar dat is morgen. Nu ben ik blij dat alle paarden makkelijk door de keuring kwamen. Voor mij voelt het nu alsof het echt gaat beginnen. Nu gaat het gebeuren!

Klik hier voor alle blogs van Team Adelinde
Lees hier al het nieuws over Adelinde Cornelissen

Ga hier naar de site van Adelinde Cornelissen

Reageer
Discussie zien we graag op Horses, maar wel met respect voor elkaar. Wij vragen daarom om onder volledige naam te reageren. Reacties zonder naamsvermelding worden verwijderd. Om de toegankelijkheid en leesbaarheid van de discussie te bevorderen geldt een maximale reactielengte van 400 woorden. Lees hier alle voorwaarden.
2 reacties op OS blog: Het is begonnen
  1. 1

    Hoi Adelinde,
    Heerlijk dat Parzival goed door de keuring is gekomen, voor jou ook heel fijn!
    ook fijn dat de andere paarden er door heen zijn,ik wens jullie allemaal heel veel sucses en ik duim mee,groetjes Diane,,

  2. 2

    Alle succes van de wereld gewenst. Je verdient het om te winnen!

    Groetjes,
    Astrid