Geen Limburgse dressuurmerries naar NMK

foto Yvonne Termeer

foto Yvonne Termeer

Hoewel regioinspecteur Cor Loeffen vond dat de Limburgse dressuurmerries beter waren dan eerdere jaren, werden er geen merries aangewezen om de provincie te vertegenwoordigen op de nationale merriekeuring in Ermelo. In de breedte was er meer kwaliteit, maar de echte toppers ontbraken.


De hoogbenige Ciara (Sandreo x Lansing) van fokker/eigenaar Familie De la Roy-Knops uit Doenrade werd gisteren in Sevenum uitgeroepen tot algemeen dressuurkampioen. Zij liet zich eerder op de dag ook onder het zadel zien en verdiende een uitnodiging voor de halve finale van de Pavo Cup.
In de finale verwees Ciara de jeugdige Evita (Lord Leatherdale x Painted Black) naar de reservetitel. Zij werd gefokt door Th. en J. Deenen uit Heyen, en de laatste is nog steeds haar eigenaar. Evita is een langgelijnde merrie, maar mocht wat scherper in het achterbeen zijn. Op de tweede plaats bij de driejarigen liep Eclair (Florencio x Havidoff) van J.P.A.M.Dingelstad uit Echt.

Reageer
Discussie zien we graag op Horses, maar wel met respect voor elkaar. Wij vragen daarom om onder volledige naam te reageren. Reacties zonder naamsvermelding worden verwijderd. Om de toegankelijkheid en leesbaarheid van de discussie te bevorderen geldt een maximale reactielengte van 400 woorden. Lees hier alle voorwaarden.
1 reactie op Geen Limburgse dressuurmerries naar NMK
  1. 1

    Kennelijk is hoogbenigheid geen plus voor een paard want bij dit paard ligt het diepste punt duidelijk tussen de voorbenen en draagt deze merrie dus het meeste gewicht op het zwaar belaste, dragende voorbeen. Voor de ruiters zijn zulke paarden een regelrechte ramp want ze zijn praktisch niet in de voorgeschreven balans te rijden.