De winnaar bij de young riders, Glenn Knoester met Febo’s Charming Rose (v. Calvaro Z) was bijna een seconde sneller dan Alexander Vincentius met Zadarijke (v. San Remo) die finishte in 32,6 seconden. Vincentius eiste met Vulkaan Van `t Braunerthof (v. Cash) ook de derde plaats op.
“Alexander had een snel rondje gereden, dus als laatste starter wist ik wat me te doen stond”, vertelt Glenn Knoester na afloop. “Van de eerste naar de tweede was een lange lijn, daar kon ik een galopsprong minder nemen. Vervolgens kon ik heel kort wenden naar de derde sprong. Daar zat volgens mij de winst.”
Teddy van de Rijt was met Vona (v. Cantos) de snelste foutloze in de barrage van de juniorenrubriek. Maud Roosendaal leverde met Sale Roos (v. Nolisco) de meeste tegenstand. Amber Fijen met California Girl Z (v. Calvino Z), Demi van Grunsven met San Serai (v. Stakkato Gold), en Boy- Adrian van Gelderen met Pilona (v. Burggraaf) waren de andere combinaties die ook in de barrage foutlos bleven en daarmee een top vijf klassering behaalden.
“Dit is mijn eerste jaar dat ik bij de junioren mee mag doen”, laat Teddy van de Rijt weten. “Ik rijd Vona twee maanden en ik wil gewoon netjes meedoen en ervaring opdoen bij de junioren. Dat lukte vandaag goed, maar de pony’s hebben voorrang. Met Fostymana van het Trichelhof heb ik vorig jaar het pony EK gereden en dat is ook dit jaar mijn eerste doel.”
De KNHS-vdB Cup wedstrijden die nog volgen, zijn: Zaterdag 26 januari, De Mortel; Zaterdag 16 februari, Ambt Delden; Zaterdag 2 maart, Asten; Zondag 14 april, Albergen; Zaterdag 18 mei, Roosendaal; Zaterdag 22 juni, Asten.
Bron: Horses/ KNHS

