De welzijnsorganisatie The Donkey Sanctuary heeft ervoor gezorgd dat de ezeslcarrousel is verboden in de Spaanse stad Algeciras. De ezels en pony's die in deze carrousel liepen, stonden strak vastgebonden, met hun hoofden in metalen kooien. Ze moesten twaalf uur op een dag rondjes lopen.
Felipe Macaira, van The Donkey Sanctuary is tevreden met het verbod. Zijn organisatie kwam in actie nadat ze veel klachten binnenkregen. Na eigen onderzoek concludeerden ze dat de dieren in barbaarse omstandigheden leefden. “De ezels hadden geen enkele bewegingsvrijheid”, beschrijft Macaira. “Ze konden niet rusten en er was ook geen schaduw. Continu werden ze blootgesteld aan luide muziek en fel licht. Ze kunnen er zelfs blind van worden.”
De organisatie hoopt dat ook in andere steden de ezelscarrousel wordt verboden en roept toeristen op geen gebruik te maken van deze attracties.
Bron: Horses / Horse and Hound