Tien Friese hengsten zijn aangemeld voor de herkansing van het KFPS. Dit is minder dan voorgaande jaren. Het feit dat tijdens de derde bezichtiging van de hengstenkeuring in januari ruimer is aangewezen voor het verrichtingonderzoek, ligt hier wellicht aan ten grondslag. De herkansing vindt vandaag om 12.00 uur plaats.
De herkansing staat open voor hengsten die tijdens de laatste bezichtigingrondes minimaal hebben deelgenomen aan de eerste bezichtiging of deel genomen hebben aan het laatstgehouden centraal onderzoek.
De doelstelling van de herkansing ligt in het geven van kansen aan hengsten die zich in het gebruik beter tonen dan aan de hand of bij het vrij bewegen. De herkansing begint daarom met een presentatie onder het zadel of aangespannen. De hengsten dienen aan dezelfde eisen te voldoen als de hengsten die via het reguliere traject worden aangewezen.
Klik hier voor de deelnemende hengsten.
Bron: KFPS