Ga naar hoofdinhoud

Britney de Jong en Rixt van der Horst slaan dubbelslag in KNHS Para Dressuur Trophy Lathum

Britney de Jong met Caramba Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl

De zesde selectiewedstrijd van de KNHS Para Dressuur Trophy van dit seizoen werd gisteren verreden op het meerdaagse concours in Lathum. Bij deze laatste mogelijkheid om te kwalificeren voor Jumping Amsterdam sloegen twee amazones een dubbelslag. Die prestatie leverde Rixt van der Horst met Eisma's Royal Fonq N.O.P. (v. Fürst Fohlenhof) in de gecombineerde Grade I, II en III. In de gecombineerde Grade IV en V gingen beide hoofdprijzen naar Britney de Jong met Caramba N.O.P. (v. Tuschinski).

Na het observatietraject voor de Paralympische Spelen in Parijs maakten Britney de Jong en Caramba N.O.P. vorige maand op de selectiewedstrijd van de KNHS Para Dressuur Trophy in Kootwijkerbroek hun rentree in de ring. “Het afgelopen half jaar heeft Caramba veel vrij gehad en hebben we niet op wedstrijdniveau getraind. In Kootwijkerbroek moesten we weer een beetje inkomen en met losrijden was Caramba heel druk doordat hij zo blij was om weer mee te gaan. Toen was hij in de proef een beetje op”, vertelt Britney de Jong die in Kootwijkerbroek één proef reed en die ook won.

Rommeltjes eruit

In Lathum reed De Jong naar een fraaie scores van 73,397% en 73,816% waarmee ze beide proeven won. “In Lathum stond Caramba er weer heel fijn aan maar we hadden wel nog wat rommeltjes. Het waren zeker nog geen foutloze proeven maar het beeld was heel mooi en ik was lekker aan het rijden. Die rommeltjes kunnen er zeker nog uit.”

Hosmar twee keer tweede

Ook Frank Hosmar reed twee keer naar scores ruim boven de 70%. Met de inmiddels 20-jarige Alphaville (v. Sandreo) werd hij twee keer tweede met 71,474% en 72,039%. Daarnaast werd Hosmar in de Grand Prix A ook nog derde met Guetta (v. Sandreo). In de Grand Prix B was de derde prijs voor Joyce Schuchhard met de Florencio-nakomeling Hustler F.

Dubbele zege voor van der Horst

In de gecombineerde Grade I, II en III was Rixt van der Horst met Eisma’s Royal Fonq N.O.P. een klasse apart. De combinatie reed naar de topscores van 78,083% en 79,167% en won daarmee met afstand beide proeven. De tweede plaatsen werden bezet door Tessa Baaijens-Van de Vrie met Happy Grace (v. Royal Dance) met 71,167% en Loes Cevaal met Happy Hero II (v. Hohenstein) met 71,917%. Aniek Verploegh en Corneille (v. Camorkus) sloten in beide proeven als derde aan.

Bron: Persbericht KNHS

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Team Nijhof koopt KWPN goedgekeurde Rocket Man

Jumping Schröder krijgt upgrade: ‘Grote Prijs van Twente moet blijven’

Royal Esther SVN en Robijn VDA uitschieters bij IBOP Brummen

Oranje boven in GP-kwalificatie Opglabbeek: Lars Kuster 1, Lars Kersten 2

Rölf-Gorang Bengtsson slaat toe in 5* Grote Prijs van Abu Dhabi

Yves Houtackers en Porsche scoren in Oliva

Top vijf-klasseringen voor Kuster en Lammers in Opglabbeek

Iris Boelhouwer neemt na vijf jaar afscheid als Technisch Directeur van de KNHS

Joop van Uytert koopt zich in bij KSS-topper Scaramouche van Witte en Van der Lei