Ga naar hoofdinhoud

Onderzoek brengt oorzaken van vroeg embryonale sterfte in beeld

Drachtigheidsverlies bij paarden kan vaak veroorzaakt worden door chromosoomdefecten. Dit heeft wetenschappelijk onderzoek aangetoond dat uitgevoerd werd door het Royal Veterinary College. De onderzoekers analyseerden 256 monsters van natuurlijk gedekte merries om te begrijpen hoe afwijkingen in chromosomen het vroege zwangerschapsverlies beïnvloeden.

Uit de studie bleek dat het hebben van drie sets van een bepaald type chromosoom, in tegenstelling tot de twee bij een gezonde foetus, de meest voorkomende chromosomale afwijking was die bijdroeg aan zwangerschapsverlies. Andere afwijkingen waren de aanwezigheid van één extra chromosoom of één chromosoom minder. Dit zorgde voor 12% van de verliezen.

Nog meer onderzoek nodig

”Het belangrijkste is dat we nu weten dat dit het eerste is waar je aan denkt als je merrie een dracht verliest, in de eerste twee maanden. We moeten nog onderzoeken hoe we dit kunnen voorkomen, hoe we behandelingen kunnen ontwikkelen of paringskeuzes kunnen maken die de kans dat het gebeurt verkleinen”, aldus hoofdonderzoeker Mandi de Mestre.

Lees hier het hele onderzoek

Bron: Horse and Hound/Horses.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Team Nijhof koopt KWPN goedgekeurde Rocket Man

Jumping Schröder krijgt upgrade: ‘Grote Prijs van Twente moet blijven’

Royal Esther SVN en Robijn VDA uitschieters bij IBOP Brummen

Oranje boven in GP-kwalificatie Opglabbeek: Lars Kuster 1, Lars Kersten 2

Rölf-Gorang Bengtsson slaat toe in 5* Grote Prijs van Abu Dhabi

Yves Houtackers en Porsche scoren in Oliva

Top vijf-klasseringen voor Kuster en Lammers in Opglabbeek

Iris Boelhouwer neemt na vijf jaar afscheid als Technisch Directeur van de KNHS

Joop van Uytert koopt zich in bij KSS-topper Scaramouche van Witte en Van der Lei