Op de provinciale weg N302 bij Ermelo (de provinciale weg bij het Nationaal Hippisch Centrum) is maandag een wolf doodgereden. Het is de vierde dode wolf in Gelderland deze maand. BIJ12 doet onderzoek naar waar de wolf vandaan kwam. Mogelijk behoorde de wolf tot één van de roedels die zich op de Noord-Veluwe gevestigd hebben.
Eerder deze maand kwamen twee wolven om het leven door een aanrijding met een trein en begin december werd bij Elspeet een dode wolf gevonden. Dit dier werd mogelijk gedood door een ander dier.
Op de Veluwe zitten volgens BIJ12 zeven wolvenroedels. Het is op het moment niet bekend hoeveel wolven er precies in dit gebied leven.
Bron: Omroep Gelderland
door het beleid dat gevoerd wordt, worden dat alleen maar meer en zullen er meer dood gereden worden. Het verkeer is de grote vijand van de wolf.
Afschieten mag niet.
Doodrijden staat geen straf op.
Mooi, kom ik hem niet tegen in het bos