Ga naar hoofdinhoud

Paarden WK enkelspannen probleemloos door veterinaire keuring

Rudolf Pestman - Diesel
Archieffoto Rudolf Pestman met Diesel
Alle 75 paarden die deelnemen aan het WK voor enkelspannen in het Portugese Companhia das Lezirias kwamen gisteren probleemloos door de eerste veterinaire keuring. Zelfs de holdingbox bleef leeg, een unicum op een wereldkampioenschap.

Voor Nederland komen zes combinaties in actie. Het team bestaat uit Wilbrord van den Broek met Oscar (v. Inspekteur), Frank van der Doelen met Roos (v. Parcival) en Saskia van Heesch met Unique (v. Manno). Drie combinaties nemen op individuele titel deel. Dit zijn Christiaan Provoost met Umiro (v. Elcaro), Rudolf Pestman met Diesel (v. onbekend) en Frans Hellegers met Donnerstolz (v. Donnerschlag).

Volgens bondscoach van de enkelspan paarden Ad Aarts is een plaats in de top tien in het individueel klassement zeker haalbaar zijn voor Wilbrord van den Broek. “Voor het landenklassement hoop ik op brons, waarbij Zwitserland onze grootste concurrent wordt. Duitsland en Polen zie ik als kanshebbers voor het goud en zilver”, vertelt Aarts. “Als onze menners allemaal top presteren en in vorm zijn, maken we zeker kans op een medaille. De marathon is qua trajecten niet extreem zwaar, maar het zal afhankelijk zijn van de temperaturen hoe zwaar het echt wordt.”

Bron: Horses / KNHS

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Grand Prix-merrie Die Baroness naar Paul Jöbstl

Vrieling en Clear Heart winnen vijfsterren GP-kwalificatie in Abu Dhabi

Longeren met Lammert 2: balkjes en cavaletti

Eén springhengst aangewezen via zadelpresentatie

Elite Dressage Pony Sales: 62.000 euro voor Top Champion x Top Zento

Gelderland onderbouwt paintballen op de wolf nog steeds onvoldoende

Dion Graus krijgt programma over dierenleed bij Ongehoord Nederland

Mindset ES levert meeste KWPN-springveulens in 2024

Nieuw concept in de springsport: Horse GP in La Défense Arena in Parijs