Ga naar hoofdinhoud

Van de Doelen met vierde plaats beste Nederlander

Foto: Lonneke Ruesink
De ontknoping van de enkelspan finale is een feit: Christoph Dieker heeft de leiding niet meer uit handen gegeven en is de eerste finalewinnaar op het CAI Beekbergen. Een uiterst selectief vaardigheidsparcours zorgde voor een zinderend slot. Geen van de enkelspanrijders wist binnen de toegestane tijd te blijven. 

Frank van de Doelen won het sluitstuk. Hij reed er geen balletjes af, maar kon net niet binnen de toegestane tijd blijven en kreeg daar 2,84 strafpunten voor. Hierdoor klom hij nog een aantal plaatsen in de eindrangschikking en eindigde overall als vierde.

De Poolse broer en zus Kwiatek deden niet veel voor elkaar onder, maar hadden wel een verschillende tactiek. Weronika was de snelste en reed zelfs een bochtje op drie wielen. Broer Bartolomiej Kwiatek liet alle ballen liggen, maar deed er veel te lang over en moest zo 0,2 strafpunt meer incasseren dan zijn zus.

Alle druk lag nu bij Christoph Dieker die een nipte voorsprong had. Dieker leek af te stevenen op een foutloos parcours, maar in het zicht van de finish viel een bal op de laatste poort. Ook deed hij er wat te lang over en zo werd het heel spannend wat dit voor het eindresultaat zou betekenen. Met een verschil van minder dan een halve strafpunt ging de overwinning naar de Duitser. Bartolomiej Kwiatek behield zijn tweede plaats vast en Weronika Kwiatek werd derde in de eindrangschikking.

Bron: Horses/ CAI Beekbergen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Jonna Schelstraete wint debuut met bijna 70%: ‘Dit wordt een paard voor het hogere werk’

Team Nijhof koopt KWPN goedgekeurde Rocket Man

Jumping Schröder krijgt upgrade: ‘Grote Prijs van Twente moet blijven’

Royal Esther SVN en Robijn VDA uitschieters bij IBOP Brummen

Oranje boven in GP-kwalificatie Opglabbeek: Lars Kuster 1, Lars Kersten 2

Rölf-Gorang Bengtsson slaat toe in 5* Grote Prijs van Abu Dhabi

Yves Houtackers en Porsche scoren in Oliva

Top vijf-klasseringen voor Kuster en Lammers in Opglabbeek

Iris Boelhouwer neemt na vijf jaar afscheid als Technisch Directeur van de KNHS