Wesley de Boer stuurde Kaphira (Corland x Clearway) vanavond naar de winst in de Grand Prix kwalificatie op IICH Groningen. Over een hoogte van 1.45m was hij de concurrentie te snel af met de 10-jarige merrie. Mel Thijssen en Amanda Slagter maakten de top-3 compleet.
In de grote rubriek plaatsten zich er uiteindelijk maar negen combinaties zich voor de barrage. Amanda Slagter ging als eerste van start met de AES-goedgekeurde hengst Cornet Blue PS (Chacco Blue x Cornet’s Stern) en zette meteen een snelle tijd van 30.08 seconden neer. Wesley de Boer reed als derde starter in de barrage naar binnen en stuurde de Corland-nakomeling rond in 29.92 seconden. Mel Thijssen reed daarna ook een sterke, foutloze ronde met Grieg S (Indoctro x Kenwood), maar moest met een nipt verschil van zeven honderdsten seconden genoegen nemen met de tweede plaats. Thijssen verwees Amanda Slagter daarmee naar de derde plaats.
Greve, Dijkman en Mulder
Willem Greve bleef eveneens foutloos en werd vierde met Laretto (Adagio de Talma x Indoctro). Het duo klokte een tijd van 30.73 seconden. Berber Dijkman plaatste zich ook voor de barrage met de merrie Imoya Dice (Eldorado vd Zeshoek x Amulet). De combinatie moest vier strafpunten laten noteren en werd zesde. Wesley Mulder zag op hindernis twee al een balk vallen en werd negende met de Cohinoor-nakomeling C-Livia Rv Z.
Bron: Horses.nl